قرارداد آسانسور

آیا ساختمان در حال ساخت دارید و نیاز است که با یک شرکت قرارداد آسانسور ببندید؟

انبوه ساز هستید و بصورت حرفهای فعالیت می کنید و نیاز دارید که خیالتان از جانب آسانسور راحت باشد؟

یک شهروند معمولی هستید که در یک ساختمان قدیمی فاقد آسانسور زندگی میکنید؟

قبل از قرارداد آسانسور چه اقداماتی لازم دارید؟

امروزه زندگی شهری نیازمند توسعه رفاه و امکانات در محل سکونت افراد می باشد و بدلیل کمبود زمین مناسب سکونت و فشرده شدن شهرها و میل به تمرکز در اسکان شهروندان و کاهش مشکلات حمل و نقل، افزایش طبقات ساختمانها گریز ناپذیر است. لذا آسانسور بعنوان یکی ازملزومات زندگی امروزه اهمیت پیدا می کند.

 موارد مهم برای دریافت خدمات آسانسور

دستگاه آسانسور (قطعات استفاده شده و طراحی مناسب جهت پروژه)

کیفیت انجام کار (نصب و راه اندازی آن یا کیفیت سرویس و نگهداری)

دریافت گواهی استاندارد (که جهت پایان کار ساختمانی یا بیمه مورد نیاز است)

این موارد یعنی کیفیت ذاتی و کیفیت اجرا و مسایل قانونی و اداری باعث می شود که به منظور پیشگیری از مشکلات و اتفاقات آینده، دقت بسیار بیشتری لازم باشد. برای پیدا کردن شرکت معتبر و خوشنام در ارائه خدمات فوق، بر اساس تجارب همکاران و مشتریان، قبل از قرارداد آسانسور اصولی را باید در نظر گرفت و بعد با آگاهی و اطمینان بیشتر جهت قرارداد اقدام کنیم.

مراحل قبل از قرارداد آسانسور

۱- شرکت باید دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد. (می توان با داشتن کپی پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، از سازمان ملی استاندارد، استعلام کرد)

۲- نسبت به سابقه کار شرکت، تحقیق کنید. ( از لیست رزومه شرکت حداقل دو پروژه را انتخاب و دیدن کنید – دیدن پروژه های در حال اجرا هم توصیه می شود – بدانید که آیا خریداران قبلی شرکت، از آن راضی بوده و آیا نگهداری آسانسورها هنوز با شرکت هست)

۳- در دفتر کار شرکت حضور پیدا کنید و در مورد پروژه با مدیر فروش یا فنی مشاوره کنید. ( یک یا دو نمونه آسانسور مناسب پروژه خود **که جزییات قطعات در آن مشخص باشد** را در این مرحله انتخاب کنید )

۴- قیمت را بین چند شرکت مقایسه کنید. ( به قیمت های پایین شک کنید – نمونه آسانسوری را که در مرحله ۳ انتخاب کردید را بطور واحد بین شرکتها استعلام قیمت کنید)

۵- قبل از قرارداد آسانسور اطلاع حاصل کنید که از ابتدا تا گرفتن استاندارد چه کارهایی بعهده شما و چه کارهایی بعهده شرکت است. ( آهنکشی – روشنایی چاله – عملیات زیرسازی و دال بتنی – هزینه بازرسی استاندارد – …)

**** از تجربیات مشتریان میشود نتیجه گرفت که صرف نظر کردن از درصدی اضافه قیمت – به شرط کیفیت، مسئولیت پذیری و دوری از هزینه های دوباره کاری – قابل قبول است ****

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *